Bathy Plus

Bathy Plus

BATHY PLUS - Специјален детергент за лесно чистење на санитарна опрема и бањи,  pH <3.

BATHY PLUS e детергент специјално формулиран за целоснa елиминaција на нечистотијата од сите површини отпорни на киселина, погоден за површините во тоалети, чешми, тушеви, базени и е идеален за чистење  плочки.

Начин на употреба: да се избегне контакт , оштетените површини кај санитарии и површини особено чувствителни на киселини како што се природни камења, алуминиум, благородни метали, итн ..  BATHY PLUS може да се користи концентриран или разреден 50%, во зависност од степенот на нечистотија. Се нанесува како спреј на површината што треба да се исчисти, се остави да делува до 30 секунди, потоа се бришеги со сунѓер, а потоа да се исплакне со вода.

Професионална употреба.

ПОГОДНО ЗА H.A.C.C.P.

Пакување 5 kg.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2155
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Bathy Plus
  • Достапност: На залиха