Cemsolv

Cemsolv

Cemsolv -  средство за одстранување бетон од градежни машини

Cemsolv е детергент -  киселина,  за отстранување на специфични средства, ѓи распаѓање бетонските слоеви кај машините во градежниството. Предности на производот се: се користи специјално за чистење на возила кои се во контакт со цемент (цементен миксери, багери, градежна опрема).
УПОТРЕБА ,се користи  за упорни слоеви, разредена 1:2 со вода за нормални методи за чистење. Не разредено во краен стадиум
Оставете го средството да делува неколку минути, потоа исплакнете со млаз вода под висок притисок.

Пакување 25кг, 60кг.

Контактирај за цена!


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 1967
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Cemsolv
  • Достапност: На залиха