Clay Bar (глина)

Clay Bar (глина)

Clay Bar 200 гр.(глина)

Подготовка на каросериска површини е важна фаза пред полирање . Редовната употреба на "МА - FRA глина" пред полирање особено го зголемува времетраењето на Полиш ефектот и каросерискиот сјај. "МА - FRA глина" врши деконтаминациска акција на каросерија. "МА - FRA Клеј" е идеален за лакирани или хром површини. "МА - FRA глина" ослободува било лакирани површината на индустриско загадување , сообраќајот филм, остатоци, инсекти, смолата ,  траги на алуминиумски бандажи  и остатоци од цемент.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА :

Поделете ја " МА- FRA глина" во два дела за да се добие подобар допир на раката , се работи со вашите раце додека не формирате тркалезна форма. За да се постигне подобра флуентност на " МА- FRA глина" , подмачкајте ја површината на каросеријата со МА- FRA " Fast Cleaner , Split " и се работи на мали области секвенционално. Секогаш работете на ладна каросерија подалеку од сонце. " МА- FRA глина" со лесен притисок врз каросеријата преку хоризонтални движења , а потоа вертикална се одвива третманот на унифициран начин на мали делови од површината. Посвети посебно внимание да не се извршат кружни движења. Откако ќе се отстрани нечистотии од површината, продолжи со машинско полирање или со миење на  МА- FRA " Daytona " шампон со восок  и користење на синтетичка еленска кожа МА- FRA "Extra Dry" крпа за да се исуши. Ако една од страните на " МА- FRA глина" добива премногу валканици , префрлете го на другата страна. Ако двете страни се валкани , промешајте ја  "МА - FRA глина" неколку пати со вашите раце и можете повторно да ја користите , како што се наведени стандардните упатствата за употреба . Ако се повторува оваа операција неколку пати , потребно е да ја замените со нова "МА - FRA глина" . Не користете! ако ви падна глината на земја.


Тежина :200 грама


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 9257
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Clay Bar (глина)
  • Достапност: На залиха
  • 1,199 MKD
  • Без данок: 1,016 MKD