Clorosan

Clorosan

Clorosan


CLOROSAN е концентриран алкален детергент без пена со висока содржина на активен хлор.  Производот овозможува темелно чистење и дезинфекција на резервоари за чување и ферментација во цемент, челик и фиберглас,  буриња и стаклени буриња, подови и ѕидови прекриени со мувла и алги.
НАЧИН НА УПОТРЕБА разредува производ со 1:10 / 1:20 со вода, во зависност од нечистотија, испрскај те го производот и поминете го со сунѓер, оставете неколку минути да делува и потоа исплакнете со млаз вода. Чувајте ја течноста далеку од директна сончева светлина. 

Пакување 25кг, 60кг.

Контактирај за цена!


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 4343
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Clorosan
  • Достапност: На залиха