Cupido 100ml

Cupido 100ml

Cupido 100ml - Sealant nanoglaze

Висока заштита која се одликува со сјајност и длабочина  како природен карнауба восок и нано силант, со трајност до 4 месеци!
Екстремно лесна апликација
Базиран на микс од siloxanes  и silicon dioxide кој осигурува мошне јак beading и sheeting после аплицирање.
Неговата примена е после фазата полирање како заштита или да се користи за одржување и продолжување на перформансите на веке постоечки восок, селант или било која керамичка или нано заштита.
Cupido, не содржи солвент, петролеум или алкохол и не спаѓа во фамилијата полимерна заштита. Овој тип на заштита е неоходен за секој абтомобил како заштита и висок сјај.

Пакување: 100мл.Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 4891
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Cupido 100ml
  • Достапност: На залиха
  • 450 MKD
  • Без данок: 381 MKD