Derma Sealant

Derma Sealant

Derma Sealant / Leather Coat


Derma Sealant  е базиран на природни полимери кои и дозволуваат на кожата после нанесување слободно да дише и да ја задржи природната влажност и мекост.

Овој производ ја постигнува главната карактеристика на заштита после 1 час од нанесување, а за најдобар ефект нанесете го повторно во рок од 1 час и оставете ја кожата мин 5 часа без користење. Производот се суши целосно за 24 часа!

Начин на употреба: Исчистете ја добро кожата со Derma Cleaner! Пред употреба на Derma Sealant добро протресете го шишето и нанесете на мека микрофибер крпа со нежни кружни движења. Дозволете неколку часа да се исуши!

Пакување 250мл.Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2894
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Derma Sealant
  • Достапност: На залиха
  • 850 MKD
  • Без данок: 720 MKD