Handy Net

Handy Net

HANDY NET е повеќе наменски кремaст антибактериски течен сапун , идеален за миење и дезинфицирање на рацете и телото,  изработенo од природни растителни состојки,  од обновливи извори кој е специјален состав за честа употреба . Благодарение на нејзината pH 5,5 не ја менува нормалната влажност и  балансот на кожата.
Погоден е за канцеларии, заедници,барови, хотели, училишта,ресторани, кафе барови или каде што е потребно да се користи  безбедено средство за миење раце.

Упатство за употреба: се става на производот на вашите раце и се фаќа со постепено додавање на вода , додека не се добие многу на пената . Оставете го  производот на вашата кожа 5/10 секунди , а потоа исплакнете ги и избришете.

Пакување: 5Kg

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3557
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Handy Net
  • Достапност: На залиха