Q²M Prep

Q²M Prep

Q2M Prep 1000ml.


Керамичката заштита како Mohs, Prime или Dura Bead бара одлична подготовка на површината. Процесот за подготовка за било која керамичка заштита бара првично добро одмастување на површината.
Исто така,  полир пастите содржат маснотии (fillers) кои треба да се отстранат - ова е круцијален фактор на подготовка за керамичка заштита! 
За беспрекорна подготовка на површината потребно е Q²M Prep! Овој производ се користи со мека микрофибер крпа (Polish Wipe), со антистатичко дејство. Нанеси го производот на површината и избриши го со нежни прави движења. Доколку е потребно, повтори ја постапката.


Пакување: 1000ml.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2350
  • Производител: Gyeon
  • Код: Prep1000
  • Достапност: На залиха
  • 1,290 MKD
  • Без данок: 1,093 MKD