Pulimax

Pulimax
PULIMAX - лидер за хемиско и детално чистење 

УНИВЕРЗАЛЕН ДЕТЕРГЕНТ/ОДМАСТУВАЧ ЗА ТЕМЕЛНО ЧИСТЕЊЕ НА ВНАТРЕШНИОТ ДЕЛ НА ВАШЕТО ВОЗИЛО.
PULIMAX е универзален детергент/одмастувач погоден за чистење на ткаенини, скај, кожа и пластика. PULIMAX чисти и ги враќа боите на седишта, ја раствора нечистотија и какви било траги од никотин од ткаенината, ги чисти дури и најтврдокорните нечистотии како и темелно ги отстранува непријатните миризби,гарантира темелно, хигиенско чистење на внатрешноста .
PULIMAX е биоразградлив!
PULIMAX е високо концентрирана течност кој со сигурност остава пријатен -цветен мисир во вашето возило!

Pilimax доби TUV BS-OHSAS 18 001 кој преставува и обезбедува :
-Oбезбедува здрава и безбедна работна средина за работниците и за трети лица, доколку ги има , да се обезбеди согласност со сите важечки прописи во врска со здравјето и безбедноста кај корисникот на работното место!
Подигнување на свеста и информирање на работниците , така што тие можат да ги извршуваат своите должности секогаш безбедно!

Начин на употреба:
Pulimax e концентрат кој се меша во сооднос од 1:20 со вода, се користи најдобро во Rotor Jet или било кои машини наменети за хемиско чистење!

Пакување 12кг, 25кг, 60кг и 220кг.

Контактирај за цена!                                                              

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 5979
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Pulimax
  • Достапност: На залиха