Reflecto

Reflecto

Reflecto - Засилувач. каталист за керамичка заштита


Reflecto, е заврстувач на керамиката која е потребно да се нанесе во фазата после аплицирање. Оваа формула има трајност од 15 дена (максимум време за зацврстување на наспората керамичка заштита) и допринесува максимално зголемување на сјајот и свилениот ефект на површината после нанесената керамика или нано-заштита.

Истотака, има голема примена (чадор) доколку сервисот мора да го испорача возилото на клиентот само 12 часа после аплицирање на керамиката, а притоа временските услови не го дозволуваат тоа.
Овој производ може да се користи и на површина не третирана со керамика, како глазура или заштита на било кој дел од возилото.

Пакување: 100мл.-       

-

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3333
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Reflecto
  • Достапност: На залиха
  • 590 MKD
  • Без данок: 500 MKD