Splendorlega 6kg

Splendorlega 6kg

Splendorlega - чистач за фелни 


Splendorlega  е моќен обезмастувач и чистач, дизајниран да обезбеди максимални резултати кај секој тип на фелни ( алуминиумски, челични..) пластични раткапини кај автомобилите и фелни на моторциклите.
Овој производ едноставно ќе ја исчисти секоја нечистотија, како и налепениот остаток од кочниците, благодарание на својата јака и безбедна формула. Ослободен од киселина (acid) и сода во содржината, овој чистач на фелни нема да придонесе за зголемување на ризикот од корозија како што е кај повеќето производи од овој тип.

Размерот со вода е според намената во сооднос од 1:5 / 1:12

Пакување: 6kg. 


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 5983
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Splendorlega 6kg
  • Достапност: На залиха
  • 1,750 MKD
  • Без данок: 1,483 MKD