Stov Bar

Stov Bar

STOV BAR - детергнет за машина за чаши ,   средна/ тврда вода PH 12,4
 
Производ со висока концентрација, со силна моќ на санација, одмастување и чистење, за машини за миење садови и за перење чаши во  барови, кафетерии , ресторани. Делува и во присуство на средни тврда вода, чистење на секаков вид на нечистотија, дури и најпознатите отпорни, како на пример дамките од кафе, чај или кармин без да остават траги од варовник. Производот не создава пена и се препорачува за машини за миење садови се наоѓаат во барови или на јавни места. Посебната формулација го спречува создавањето на варовник од садовите и иста опрема.

Начин на употреба: се користи неразреден, со помош на пумпа со предвидени дози и тоа : 2-6 g на литар вода во зависност од степенот на валканост и на тврдоста на водата .

Пакување 5 kg.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2557
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Stov Bar
  • Достапност: На залиха