Stov Brill "2in1"

Stov Brill "2in1"

Stov Brill "2 во 1"
Течен детергент за машина за садови со двојна акција + средство за плакнење , погоден за мека вода,  pH 12,3

STOV BRIL "2 во 1" е ултра-концентриран производ со интензивнo дејство и санација, де-подмачкување и моќ на чистење и  плус средство за плакнење, за машини за миење садови и чаши подлошки за користење во барови и кафулиња. Формулирано за ефикасно дејствување  со мека вода, чистење на сите видови на нечистотии, вклучувајќи ги најтврдокорните, како што се чајот, кафето и дамки од кармин , неоставајќи траги од бигор. Благодарение на неговата посебна формула на двојна акција, не само што ги  мие садовите , туку и обезбедува тие се исушат беспрекорно сјајни.Производот не е пенлив и се препорачува за машини за миење садови кои се користат во барови, ресторани и други јавни установи. Посебната формулација спречува создавање на бигор на садовите и во машината.

Начин на употреба: се користи неразреден, со помош на пумпа за дозирање со  предвидени дози и тоа : 2-5 грама на литар вода во зависност од степенот на валканост и на тврдоста на водата.

Професионална употреба.
ПОГОДНА ЗА H.A.C.C.P.

Пакување 5 kg.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3573
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Stov Brill "2in1"
  • Достапност: На залиха