Stov Strong

Stov Strong

STOV STRONG

ДЕТЕРГЕНТ ЗА  МАШИНИ ЗА МИЕЊЕ САДОВИ,  тврда вода.   рН> 12

STOV STRONG е ултра-концентриран производ со интензивен моќ на чистење за професионални, индустриски тип машини за миење садови. Ефективен е  дури и со многу тврда вода во справувањето со сите видови на нечистотии, вклучувајќи најтврдокорни нечистотии  како чај и кафе, не оставајќи траги од бигор.Производот не е пенлив  и  исто така се препорачува за машини за миење садови  кои се користат во барови, ресторани и други јавни установи . Посебната формулација спречува создавање на бигор на садовите и во  машината.

Начин на употреба: се користи неразреден, со помош на пумпа за дозирање со  предвидени дози и тоа : 2-6 грама на литар вода во зависност од степенот на валканост и на тврдоста на водата.

Професионална употреба.
ПОГОДНО ЗА H.A.C.C.P.

Пакување 5 kg.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3150
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Stov Strong
  • Достапност: На залиха