SuperMafraSol

SuperMafraSol

SUPERMAFRASOL - Лидер во класата на безконтактно чистење, со високо анти-статик дејство.


Погоден за сите видови комерцијални возила,  земјоделски и градежни машини, чистење сервисни подови,мотори на автомобили/камиони...
 Лесно и сигурно ги отстранува сите видови на нечистотии : маст , масло , смог , инсекти , гориво... обезбедува одлични резултати , каде што не се користи сунѓер или ракавица благодарение на балансирано пенење , брзо испирање и кориснички безбедносни карактеристики.
Неговите агенти се лесно биоразградливи и компатибилени со сите системи за третман на вода.

Разредување и насоки како претперење со распрснувачот или користење на пеномат со размер 1 капаче Supermafrasol (прикацено на производот) на 50-80 капачиња вода.
Избегнувајте перење на стари возила, темна или оксидирана површината, како и нанесување на загреана површина.  Не се користите на мотоцикли, алуминиум или алуминиумски легури!

Пакување 900 мл.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 12893
  • Производител: MA-FRA
  • Код: SuperMafraSol
  • Достапност: На залиха
  • 450 MKD
  • Без данок: 381 MKD