Veritas 100ml

Veritas 100ml

Veritas - Моќен обезмастувач, третман пред керамичка заштита


Задолжителен производ на секој детаилер! како основа пред керамичка заштита и отстранување на филер и остатоци од полир пастата во фазата полирање.  Длабински чисти и обезмастува!
За разлика од останатите ИПА производи на пазарот кои многу брзо испаруваат и не се во можност да исчистат длабински, Веритас ги има спротивните карактеристики дури и во најтоплите денови од годината.
Благодарение на големата анти-статична моќ, ја штити површината од прашина пред нанесување на керамичката заштита. Веритас има моќ да ги отстрани дефектите во првите часови од нанесување на керамиката, доколку е тоа потребно. 

Нанесете го производот на површината и оставете до 10-20 сек, потоа избришете го со сува крпа.  Доколку е потребно разредете го со вода 1:1

Пакување:  100мл. 

  

                                          

   

-

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 1357
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Veritas
  • Достапност: На залиха
  • 390 MKD
  • Без данок: 331 MKD