Beneficia

Beneficia

Beneficia  -  Wet Coat (инстант Sio2 заштита)

Овој производ е базиран на флорополимерна технологија, која се активира веднаш по нанесувањето на влажна површина
Обезбедува инстат заштита на површината од разни надворешни влианија и е отпорна на солвентни, кисели и алкални производи
Овој производ е исклучок каде заштитата се нанесува без допир на апликатор или крпа со што енормно го намалува ризикот од појава на лесни гребнатини на лакот.
Главните карактеристики се: висок хидрофобичен ефект, голема сјајност, нежен на допир и совршен " beading & sheeting" во крајната фаза

  Начин на Употреба: Бенифициа се употребува само на влажна површина и се прска со растојание од 60 см. Потоа веднаш се поминува третираниот дел со вода под висок притисок. Да се избегнува топла површина или изложена на сонце посебно во летниот период!

Пакување : 1000ml.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 8018
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Beneficia
  • Достапност: На залиха
  • 950 MKD
  • Без данок: 805 MKD