Ексцентрична брусалка

Ексцентрична брусалка

Ексцентрична брусалка

 • Удобност на операторот при работа благодарение на ергономскиот дизајн 
 • Зголемена продуктивност со ниско ниво на вибрации 
 • 3/16'' (5mm) : одличен за подоготовка на површината за фарбање 
 • Централен вакум 
 • 6'' ( 150 mm) : орбитал брусалка 
 • 3/6'' (5mm) : орбита 
 • Моќен 210 W мотор 
 • Ниско ниво на бучава : 81 db(A)
 • Модел на дискот : H&L 
 • Дијаметар на орбита : 0.1875 mm 
 • в/мин во слободен од : 12000 rpm 
 • Висина над вретено : 105 mm 
 • Вретено : 5/16-24
 • Должина: 221x150x105
 • Tежина: 0.83 kg 
 • Потрошувачка на воздух: 7.6 l/s 
 • Просечна потрошувачка на воздух: 3.8 l/s


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

 • Прегледи: 3675
 • Производител: MA-FRA
 • Код: Ексцентрична брусалка
 • Достапност: На залиха
 • 10,990 MKD
 • Без данок: 9,314 MKD