Easytech Polisher

Easytech Polisher

Easytech Dual Action Polisher by Ma-Fra


Dual Action машина за полирање од Mafra
Обезбедува екстремно ниски вибрации и едноставност за употреба. 
Вградени сензори за притисок кој ја задржи и регулира истата брзина дури и под тежок товар (притисок).
Моторот обезбедува мек старт,  кој овозможува да се избегне распрскување на пастата, како и квалитетен третман во текот на целата постапка.
Силата на вртење се пренесува преку 6 различни брзини. (2500-6500 вртежи во мин.), дијаметар на диск од 9мм. и платформа на полиш сугер од 123мм.
Тежината на овој производот е 2кг и 125mm монтажната плоча, што ја прави оваа  професионална алатка лесна и едноставна за работа.

Пакување заедно so Ma-fra Cut Spider сунгер за полирање 9''

За професионална употреба!

 


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 12146
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Easytech Polisher
  • Достапност: На залиха
  • 15,899 MKD
  • Без данок: 13,474 MKD