Lamb wool pad L150

Lamb wool pad L150

Lamb wool pad L150 -  Волна 

Изработен од јагнешка волна, овој сунгер е дизајниран да работи со отпор на гребење (како кај BMW, Mercedes,Audi, VW ili Bentley)  керамички лакови. Оваа волна го намалува загревањето на површината во процесот сечење додека се работи на горе наведените тврди лакови.
Оваа волна нуди екстремно сечење на тврди лакови во комбинација со FG 400 за да се отстрани тешка оксидација и брусни траги.
Секоја волна има  6” Velco подршка.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 8490
  • Производител: MENZERNA
  • Код: Lamb wool pad L150
  • Достапност: На залиха
  • 790 MKD
  • Без данок: 669 MKD