Q² Fabric Coat

Q² Fabric Coat

Q² Fabric Coat 120ml

Q² Fabric Coat дава невидилива кварцна заштита на ткаенина и текстил со траење до 6 месеци.Овој прозивод е супер хидрофобичен и не дозволува течност, нечистотија или УВ зраците да го оштетат и обледат материјалот со тек на време.

Се користи и на кабриолет со мек кров каде е пожелно после аплицирање еднаш неделно да се помине само со вода под висок притисок. 

Начин на аплицирање : се аплицира стрикно на чиста и сува површина, се остава до 12 часа после нанесување да се исуши. Не се користи на пластични делови! Задолжително да се користат заштитини ракавици при аплицирање и да се избегнува аплицирање  дирекно на сонце.Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 1373
  • Производител: Gyeon
  • Код: Q² Fabric Coat
  • Достапност: На залиха
  • 799 MKD
  • Без данок: 677 MKD