Q² Rim

Q² Rim

Q2 Rim

Фелните, после температурата на моторот, се најизложени на висока температура кај автомобилот.
Q2 Rim има својство да издржи високи температури до 800 C, без да дозволи оштетување на оригиналните делови во таа област. Оваа кварцна заштита е направена специјално за заштита на алуминиумски фелни и основа нова перцепција за квалитет, споредувајќи ги со постоечките синтетички восоци кои се присутни на пазарот. Q2 Rim дозволува аплицирање на сите типови на фелни!
Аплицирање: Пред аплицирање на производот потребно е површината добро да се исчисти и обезмасти. Доколку после чистењето се забележливи остатоци на површината, користете Clay (глина) за отстранување и нанесете го Q2 Rim. Не аплицирајте на сонце.
Користете ракавици при аплицирање на Q2 Rim!

Пакување: Q2 Rim 30ml / applicator / 4 x suede cloth / маска за лице  / упатство за употреба 
                                                                                                                                           

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2288
  • Производител: Gyeon
  • Код: Rim
  • Достапност: На залиха
  • 2,390 MKD
  • Без данок: 2,025 MKD