Q² Trim

Q² Trim

Q2 Trim


Напредната кварцна технологија на Gyeon ја претстави новата формула на Q2 Trim, која поддржува аплицирање на различни делови кај автомобилот. Пластични делови, не фарбани делови како и познатиот ентериер кај луксузните автомобили наречен "Piano black"  кој е делумно комплициран за одржување. Познато е дека пластичните делови после одреден период избледуваат и ја губат својата боја поради UV радијацијата на која се изложени, како и агресивните хемикалии кои се користат во пералните. 
Q2 Trim ја враќа оригиналната боја на материјалот и дава заштита до 12 месеци. Главната разлика помеѓу овој прозивод и останатите кои се присутни на пазарот е чистата база од SIO2, која остава дебел мат слој на заштита.
Аплицирање: Пред аплицирање потребно е површината добро да се исчисти и обезмасти (Q2 Prep). Не се препорачува аплицирање под директно сонце. Користете заштитни ракавици при аплицирање на Q2 Trim

Пакување: Q2 Trim 30ml / applicator / 4 x suede cloth / маска за лице
 
                                                         

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3855
  • Производител: Gyeon
  • Код: Trim
  • Достапност: На залиха
  • 2,390 MKD
  • Без данок: 2,025 MKD