Q²M Water Spot

Q²M Water Spot

Water Spot


Water spot е едноставен производ за употреба за чистење на исушени капки од вода. Пред употреба исчистете го лакот со PH Neutral шампон и исушете ја површината со Soft или Silk Dryer. Испрскајте од производот на површината која треба да се третира и пребришете со мека микрофибер крпа. Доколку е потребно повторете го процесот.
Бидете претпазливи бидејки Water spot може да го наруши хидрофобичниот ефект од керамичката заштита.  
Не е безбедно да се остави производот подолго да стои на лакот, особено на стаклена површина!
Избегнувајте употреба на површина која е изложена директно на сонце!

Пакување: 500ml.


 
Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 1901
  • Производител: Gyeon
  • Код: Water Spot
  • Достапност: На залиха
  • 690 MKD
  • Без данок: 585 MKD