Bitum Solv

Bitum Solv

Bitum Solv - одстранување на битумен


Детергент - Киселина ,осебно се користи за отстранување на битумен и тешките масла. Има висока моќ на растворање, неговата високи перформанси се користат  особено во рафинерии, машини за изградба на патишта  (катран машини, вибрационен удирач и други машини кои се во контакт со битумен или катран).
УПОТРЕБА  За големи површини употребата е со топла вода, се нанесува и остава неколку минути да дејстува, потоа со вода под висок притисок се одстранува. 

Пакување 25кг, 60кг.

Контактирај за цена!


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3670
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Bitum Solv
  • Достапност: На залиха