Mafrapav Plus

Mafrapav Plus

MAFRAPAV PLUS - Средство за чистење подови, природен камен, теракот, порцелан . pH > 12.

MAFRAPAV PLUS е посебен супер-концентриран ниско пенлив течен детергент за чистење на многу валкани подови и чистење на површини на фабрики, работилници, гаражи и супермаркети. Исто така се препорачува за употреба во прехранбениот сектор. Тој го отстранува дури многу нечисти површини и може да се користи или рачно или во машини за перење подови . Производот не ги оштети алуминиумски делови , ниту на пумпите на машините  за перење подови .

Упатство за употреба : се разредува исто и  за рачна употреба и за во машините за перење подови,  од минимум 1% до максимум од 5%, во зависност од степенот на нечистотија.

Професионална употреба

ПОГОДНО ЗА H.A.C.C.P. 

Пакување: 5Kg


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 4179
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Mafrapav Plus
  • Достапност: На залиха