Mafrapav Degreaser

Mafrapav Degreaser

MAFRAPAV DEGREASER - Средство за чистење подови , рН> 12.

MAFRAPAV DEGREASER е специјално  концентриран течен детергент ниско-пенлив за чистење на подови во ресторани, кујни, кафетерии, супермаркети и автомобилска  мрежа. Тој ја отстранува начистотијата дури и на многу нечисти површини и може да се користи или рачно или во машини за чистење подови . Тој остава пријатен мирис каде што се користи. Производот не ги оштети алуминиумски делови или деловите на машините за чистење.

Упатство за употреба: Се разредување исто како за рачна употреба така и за во машини за чистење подови и тоа  од минимум 1% до максимум од 5%, во зависност од степенот на нечистотија.

Професионална употреба.

ПОГОДЕН ЗА H.A.C.C.P.

Пакување 5 kg           


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 4926
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Mafrapav Degreaser
  • Достапност: На залиха