MENZERNA

Menzerna постави нови стандарди во светот. Овој германски бренд е основан во 1888 од Фридрих Menzer, и продолжи да се развива со највисок квалитет за соединенија за полирање за најсложените површина за завршни апликации.Овие производи се направени во Германија и се користат кај врвните германските брендови во автомобилскиот свет.


Прикажи:
Подреди според:

FF 3000 (250ml)

Final Finish FF3000 (PO85U) 250 ml.Final Finish 3000 е стандард во индустријата на професионалните а..

699 MKD Со данок: 592 MKD

SF 3500 (250ml)

Super Finish SF 3500 (PO106FA)  250ml,Menzerna направи уште еден пресвртница со Super Finish 35..

750 MKD Со данок: 636 MKD

125mm Rotary Backing Plate

125mm Rotary Backing Plate - подлошка за ротациона машина за полирање    Menzerna Gmb..

1,650 MKD Со данок: 1,398 MKD

3in1 (250ml)

3 in 1 (Cut,Gloss&Wax)Menzerna 3 во 1 е производ- новитет кој со строги правила, како и сите п..

750 MKD Со данок: 636 MKD

3in1 (Cut,Gloss&Wax)

3 in 1 (Cut,Gloss&Wax)Menzerna 3 во 1 е производ- новитет кој со строги правила, како и сите п..

1,890 MKD Со данок: 1,602 MKD

75mm Backing Plate

75mm Backing Plate - подлошка за ротациона машина за полирање   Menzerna GmbH  , M14 ..

1,350 MKD Со данок: 1,144 MKD

Control Cleaner

Control Cleaner (inspection spray)    Menzerna control cleaner е хемиско средство за чисте..

790 MKD Со данок: 669 MKD

Easytech Polisher

Easytech Dual Action Polisher by Ma-FraDual Action машина за полирање од MafraОбезбедува екстремно н..

15,899 MKD Со данок: 13,474 MKD

Eskimo Wool Pad

Eskimo Wool Pad (Pink)Ескимо јагешка волна е наменета за прва фаза полирање (cuting stage) за орбита..

999 MKD Со данок: 847 MKD

Final Finish FF3000

Final Finish FF3000 (PO85U)Final Finish 3000 е стандард во индустријата на професионалните авто-лаке..

1,890 MKD Со данок: 1,602 MKD

Gladius S12 Orbitale

Gladius S12 OrbitaleGladius 12" орбитална машина!Производство: Made in Italy ..

14,990 MKD Со данок: 12,703 MKD

Gladius S15 Orbital

Gladius S15 OrbitalGladius 15" Орбитална машинаПроизводство : Made in Italy!      &nb..

17,500 MKD Со данок: 14,831 MKD

Hard Pad P150H

Hard Pad P150H - тврд сунѓер 150150мм (бел)тврд сунгер гарантира финиш со брилајтен висок сја..

690 MKD Со данок: 585 MKD

Hard Pad P85

Hard Pad P85  - тврд мал сунѓер 8585мм (бел)тврд мал сунгер гарантира финиш со брилајтен висо..

390 MKD Со данок: 331 MKD

HCC 1000 (250ml)

Heavy Cut Compound 1000Cut: 9 , Gloss: 3Пакување: 250 ml...

600 MKD Со данок: 508 MKD

HCC 1100 (250ml)

Heavy Cut Compound 1100HCC 1100 е оптимизирана паста за репарирање на лакот во прв чекор, отстранува..

699 MKD Со данок: 592 MKD

HCC 400 (250ml)

Heavy Cut Compound 400    ( Fast Gloss FG400)  250ml.Heavy Cut Compound 4..

750 MKD Со данок: 636 MKD

HCC 400 Green Line

Heavy Cut Compound 400 Green Line -  VOC free  -  250ml.Heavy Cut 400 ..

790 MKD Со данок: 669 MKD

Heavy Cut 400 Green Line

Heavy Cut 400 Green Line -  VOC freeHeavy Cut 400 Green Line е новата линија од Мензерна п..

1,990 MKD Со данок: 1,686 MKD

Heavy Cut Compound 1000

Heavy Cut Compound 1000Cut: 9 , Gloss: 3Пакување: 1 литар..

1,590 MKD Со данок: 1,347 MKD

Heavy Cut Compound 400

Heavy Cut Compound 400    ( Fast Gloss FG400)Heavy Cut Compound 400 предходно како Fast ..

1,890 MKD Со данок: 1,602 MKD

Lamb wool pad L150

Lamb wool pad L150 -  Волна Изработен од јагнешка волна, овој сунгер е дизајниран д..

790 MKD Со данок: 669 MKD

Liquid Carnauba Protection

Liquid Carnauba ProtectionПриродниот течен карнауба восок се издвојува од другите з..

799 MKD Со данок: 677 MKD

Medium Pad P150M

Medium Pad P150M - Среден сунѓер150мм (жолт) среден сунгер, се користи за отстранување н..

590 MKD Со данок: 500 MKD

Medium Polish 2500

Medium Polish Cut,  MPC 2500 (PO203)Menzerna Medium Polish Cut, MPC 2500 е соединение кое има в..

1,790 MKD Со данок: 1,517 MKD

Menz Combo

Menzerna Combo- HCC 1000 ( 1 литар )- MPC 2500 ( 1 литар )- FF 3000 ( 1 литар )  ..

4,790 MKD Со данок: 4,059 MKD

Metal polish cream

Metal polish cream - полир за метал/пластикаПолир паста за метал и пластика без абразиви!Оваа пинк..

490 MKD Со данок: 415 MKD

Metal polish cream 1kg

Metal polish cream - полир за метал/пластикаПолир паста за метал и пластика без абразиви!Оваа пинк..

2,190 MKD Со данок: 1,856 MKD

Microfiber cloth

Menzerna Микрофибер крпаМикрофибер крпа израборена од микро влакна според високите стандардите на Ме..

240 MKD Со данок: 203 MKD

Microwool Polish Pad New

Microwool Polish Pad

Microwool Polish Pad 150мм150mm Полиш сунгер за прва фаза на полирање со екстремна моќ на сечење!Ово..

850 MKD Со данок: 720 MKD

MPC 2500 (250ml)

Medium Polish Cut 2500 (PO203) - 250ml.Menzerna Power Finish 2500 е соединение кое има високо ниво н..

650 MKD Со данок: 551 MKD

Polishing Cloth

Polishing Cloth 60 x 40  - Ultra Microfiber Polish & Compound RemoverPolishing Cloth - Поли..

300 MKD Со данок: 254 MKD

Power Lock PL

Menzerna Power Lock PLPower Lock бележи значителен успех во САД со својот препознатлив длабок сјај ..

799 MKD Со данок: 677 MKD

Power Protect PPUltra

Power Protect PPUltra (Sealant) -  Заштита без силиконPP Ultra е сосема нов производ од програм..

690 MKD Со данок: 585 MKD

Premium Heavy Cut

Premium Heavy Cut Foam Pad 180 mmНаменет за Heavy Cut производите:  SHCC 300 , HCC 400 , HCC 10..

1,090 MKD Со данок: 924 MKD

Premium Heavy Cut 150 mm

Premium Heavy Cut Foam Pad 150 mm Наменет за Heavy Cut производите:  SHCC 300 , HCC 400 , ..

890 MKD Со данок: 754 MKD

Premium Medium Cut

Premium Medium Cut Foam Pad 180 mmНаменет за Medium Cut Polish производите: MPC 2200,  MPC 2500..

1,090 MKD Со данок: 924 MKD

Premium Medium Cut 150 mm

Premium Medium Cut Foam Pad 150 mmНаменет за Medium Cut Polish производите: MPC 2200,  MPC 2500..

890 MKD Со данок: 754 MKD

Premium Soft Cut

Premium Soft Cut Foam Cut 180mmНаменет за Finish Cut производите: FF3000 , SF3500 , SFP 38..

1,090 MKD Со данок: 924 MKD

Premium Soft Cut 150mm

Premium Soft Cut Foam Cut 150 mmНаменет за Finish Cut производите: FF3000 , SF3500 , SFP 3..

890 MKD Со данок: 754 MKD

Premium Wax 150mm

Premium Wax Foam Cut 150 mmНаменет за Protection производите: Power Lock, Power Protect Ultra (PP Ul..

890 MKD Со данок: 754 MKD

SHCC 300 (250ml)

Super Heavy Cut Compound 300Menzerna SHCC300  е последната технологија од menzerna, соединени..

790 MKD Со данок: 669 MKD

SHCC 300 Green Line

Super Heavy Cut Compound 300 Green Line - VOC FREE   (250ml.)Super Heavy Cut Compound 300 ..

850 MKD Со данок: 720 MKD

Soft Pad P150S

Soft Pad P150S - Мек сунѓер за полирање150мм (црн) мек сунгер е совршен за отстранување на..

590 MKD Со данок: 500 MKD

SPF 3800 (250ml)

Super Finish Plus 3800   Menzerna Super Finish Plus 3800, порано позната како микро полиш ..

750 MKD Со данок: 636 MKD

Super Finish Plus 3800

Super Finish Plus 3800Menzerna Super Finish Plus 3800, порано позната како микро полиш под бројот со..

1,990 MKD Со данок: 1,686 MKD

Super Finish SF3500

Super Finish SF 3500 (PO106FA)Menzerna направи уште еден пресвртница со Super Finish 3500! (SF4000)О..

1,990 MKD Со данок: 1,686 MKD

Super Heavy Cut 300 Green Line

Super Heavy Cut Compound 300 Green Line - VOC FREE Super Heavy Cut Compound 300 Green Line е но..

2,190 MKD Со данок: 1,856 MKD

Super Heavy Cut C. 300

Super Heavy Cut Compound 300Menzerna SHCC300  е последната технологија од menzerna, соединени..

2,090 MKD Со данок: 1,771 MKD

Top Buffing

Top Buffing 60 x 40 - Super Soft Microfiber Cloth 530 GSMTop Buffing е ултра мека микрофибер крпа со..

550 MKD Со данок: 466 MKD