Puliresina

Puliresina

PULIRESINA - Моќна алатка против смола


Смолата е еден од најупорните непријатели за вашиот автомобил. Смолата се задржува до површината на вишите возила и многу е тешко да отстранети брзо. Повеќе класичните производи често ја губат битката против ова апсолутно "природна" состојка, кој е толку силна и леплива, која доколку ја оставиме на каросеријата со тек на време навлегува подлабоко во структурата на лакот!
Лабораториите на MA-FRA за оваа намена го создаде PULIRESINA, производ со чија формула е наменет особено за чистење на смола.

PULIRESINA  за многу кратко време ја раствора смолата , притоа не оставајки никакви траги или остатоци , вклучувајќи капки кои се кристализираат.

PULIRESINA е навистина  ефикасен спреј, во основа е направен од површински активни материи, кој е безбеден по сите делови на возилото, како, пластика, стакло, метал, хром...

Пакување 250мл.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2968
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Puliresina
  • Достапност: На залиха
  • 319 MKD
  • Без данок: 270 MKD