Jedy 2 Super Foam

Jedy 2 Super Foam

Jedy 2 Super Foam - Супер активна пена, максимум безбедна

Jedy 2 е Супер активна пена со извонреден резултат од Gold програмата на МА- FRA , всушност неговата нова формула гарантира силен ефект на перење и полирање. Jedy  е многу пенлив и со мирис на бадем.  Максимално безбеден за употреба на гумени делови и без напор раствора секаков вид на нечистотија ( маст , масло, смог , гориво ) со обезбедување блескав ефект на сите пластични делови. Оваа пена бавно се суши на сонце, поради тоа е многу лесно брзо да се исплакнете, содржи лесно биоразградлив сурфактанти , кои се во согласност со сите методи на прочистување и рециклирање на вода.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не користете JEDY 2 за мотоцикли
Инструкции за употреба и разредување : користење пеномат , се разредува 01:20 - 1:100 во вода, во зависност од интензитетот на нечистотија.  Во случај на темно обоени возила , се препорачува возилото добро да се олади со вода , пред се примени  производот, посебно во летниот период!


Пакување 25кг, 60кг и 220кг


Контактирај за цена!


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 8432
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Jedy 2 Super Foam
  • Достапност: На залиха