Mangusta

Mangusta

Mangusta - активна пена,  одмастувач, предперење

MANGUSTA претставува највисок израз на МА-FRA истражувањето и развој во примена на активна пена, всушност, неговата нова формула гарантира моќен детергент и  полиш ефект во крајната фаза, која може да исчисти секој тип на возило.

Висока пенливост и пријатно миризлива, MANGUSTA е безбедна на гумени делови и без напор ги чисти секој вид на нечистотија (маст, масло, смог и бензин), обезбедувајки сјаен ефект на сите пластични делови. Ефективно со тврда вода и средно тврда вода, погоден за сите температури!

MANGUSTA се суши полека под сончева светлина и лесно се испира.

MANGUSTA содржи лесно биоразградлив сурфактанти, компатибилен со било кој вид на прочистување на водата или метод на рециклирање.

Пакување 20кг.

Контактирај за цена!Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 10913
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Mangusta
  • Достапност: На залиха