Nouveau Noir

Nouveau Noir
Nouveau Noir - Црн полир за гума 


Гумите често се запоставени со нега и одржување , а тие се нашиот  единствен однос со патот. Тоа не е само естетика, заштита на гумените пукнатини кои се формираат пред се поради големи температурни промени , како ради безбедност, така и за  продолжување на времето за користење на гумите.


Nouveau Ноар е лесен за употреба, производот што  спречува настанување и ширење на  пукнатини на гумата , еластичност, како и давајќи му сјаен изглед. Главните придобивки Nouveau Ноар се навистина забележливи со текот на времето, гумата го добива својот природен изглед. Целосно во согласност со Ма-Fra филозофија и нејзиниот еколошкиот проект, Nouveau Ноар во својот состав нема фосфати, кои се многу штетни за природата.
Голема супстанција содржи Nouveau Ноар се од растително потекло и се високо биоразградливи.

Пакување од 12кг, 25кг

Контактирај за цена!


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 6501
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Nouveau Noir
  • Достапност: На залиха