Q²M Iron

2-3 Days Q²M Iron

Q²M Iron

Производ наменет за детално чистење и хемиска деконтаминација на секој надворешен дел од автомобилот. Овој pH неутрален производ лесно ќе ја исчисти површината без притоа да доведе до било какво оштетување. Q²M Iron дозволува користење на фелни, лак, стакло, издувни цевки или скриените делови под крилото. Реакцијата на Q²M Iron е видлива! доколку третираниот дел е предходно чист овој прозивод нема да покаже црвена реакција. Црвената реакција кај Q²M Iron не е само ефект како кај сите останати производи за оваа или слична намена.

Q²M Iron е примарен производ за детално чистење и деконтаминирање на фелни пред да се аплицира Q² Rim

Употребата на Q²M Iron, испрскај и остави неколку минути, потоа со силен млаз вода , исплакни го третираниот дел. Во одредени случаеви дозволува користење на посебна четка за чистење фелни. Производот не смее да се аплицира на топла површина. 

Пакување: 500мл.Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 5005
  • Производител: Gyeon
  • Код: Q²M Iron
  • Достапност: 2-3 Days
  • 890 MKD
  • Без данок: 754 MKD