Q² Matte

Q² Matte

Q² Matte


Q² Matte е единствената керамичка заштита за мат лак! Овој производ дава природен изглед на мат лакот, заштитувајки ја површината од јаки хемикалии, УВ зраци и разни контаминации во воздухот. 

Q² Matte е сосема едноставен за употреба,  бараната цврстина на заштитата се добива со нанесување на само еден слој . Овој сет Q² Matte содржи и специјален спреј-силант Q² Cure Matte, катализатор дизајниран и формулиран за рапава или мат површина.

Q² Matte дава заштита од 12 до 18 месеци со еден слој!

Апликација: откако ке се отстрани нечистотијата од површината со посебен шампон за мат лак - Satino, пред нанесување на керамичката заштита, потребно е повторно да се обезмасти со Q2M Prep. Начинот на аплицирање е детално објаснет во упатството за употреба кое е во кутијата и на видеото под сликите.

Пакување:  Matte 50ml / 100ml Cure Matte / applicator / 4x suede cloth  / упатство за употреба
Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2195
  • Производител: Gyeon
  • Код: Q²Matte
  • Достапност: На залиха