Q² One

Q² One

Q² One  


Q² One е првиот производ кој е наменет за професионална употреба како и за ентузијасти во сферата на детаилингот , овој производ се одликува со голема едноставност при аплицирање / бришење , а сепак нуди голема цврстина и издржливост. 

Q² One е лесен за аплицирање како восок, има висок сјај како глазура и се одликува со висока трајност. Овој производ нуди висока хидрофобност и заштита до 12 месеци само со еден нанесен слој, доколку се нанесе во два слоја, значително ке се продолжи времето на заштитата до 24 месеци. 

Апликација: откако детално ке се отстрани нечистотијата од површината, ке се обезмасти и ке се исполира до посакуваниот степен, повторно пред аплицирање на Q² One, задолжително  се користи Q2M Prep. Начинот на аплицирање е детално објаснет во упатството за употреба кое е во кутијата и на видеото под сликите.

Пакување:  One 50ml / 100ml Cure / applicator / 4x suede cloth / упатство за употреба                                              

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3041
  • Производител: Gyeon
  • Код: Q²One
  • Достапност: На залиха
  • 4,490 MKD
  • Без данок: 3,805 MKD