Q²M Polish Wipe 40x40

Q²M Polish Wipe 40x40

Polish Wipe 40x40
-Best for polish removal -

Припремата на лакот пред аплицирање на керамичка заштита е од круцијално значење. Полиш микрофибер е крпа наменета за отстранување на остатокот од полир пастата во процесот полирање. Изработена со различна должина на влакно од двете страни, овозможува отстранување на пастата во две фази. Polish Wipe се препорачува да се користи со Q2M Prep, за беспрекорна подготовка на лакот пред нанесување на керамичка заштита.

Совет за одржување:  Машинско миење на 30'CНапишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3474
  • Производител: Gyeon
  • Код: Polish Wipe 40x40
  • Достапност: На залиха
  • 380 MKD
  • Без данок: 322 MKD