Q²M Tar

Q²M Tar

Q²M Tar  (1000ml)


Q²M Tar е примарен производ во процесот на детаилинг, каде е потребно брзо и ефикасно да се отстрани катран, асфалт или битумен кој е залепен на сите долни делови од автомобилот. Секојдневното агресивно возење истотака придонесува за контаминирање на лакот во долниот и задниот дел на автомобилот и фелните. 

Q²M Tar е замена на глина кај автомобили со меки и екстра меки лакови, со што не придонесува  додатно да се изгребе третираниот дел. Производот е pH неутрален и максимално безбеден за употреба на лак, фелни, пластика, стакло или било кој дел од подвозјето на автомобилот.

Пакување: 1000мл.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 2257
  • Производител: Gyeon
  • Код: Q²MTar
  • Достапност: На залиха
  • 1,490 MKD
  • Без данок: 1,263 MKD