Medium Pad P150M

Medium Pad P150M

Medium Pad P150M - Среден сунѓер

150мм (жолт) среден сунгер, се користи за отстранување на умерени холограми и оксидација, умерен степен на сечење и елимира брусни траги до 2500. Во комбинација со FG 400 за подлабока корекција или PF2500 за средна до умерена корекција.
Овој сунгер е безбеден да се користи на сите лакови, фиберстакло како и други обоени површини.
Секој сунгер има Velco подршка, вдлабнатини по работ од 5мм.
Одговара на Dual Action, Random Orbital and Rotary Polishers.
Velco подршка 5”


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 7553
  • Производител: MENZERNA
  • Код: Medium Pad P150M
  • Достапност: На залиха
  • 690 MKD
  • Без данок: 585 MKD