3in1 (Cut,Gloss&Wax)

3in1 (Cut,Gloss&Wax)

3 in 1 (Cut,Gloss&Wax)


Menzerna 3 во 1 е производ- новитет кој со строги правила, како и сите претходни Menzerna производи, ги користи најдобрите состојки кои нудат висок германски сертифициран квалитет.  Menzerna 3 во 1 заменува процес од три чекори со еден производ лесен за користење.

3 во 1 е производ кој ке го пронајдете кај врвните професионални детајлери, лакери како и ентузијасти за полирање кои ке заштедат на време.

Menzerna 3 во 1 е наменета за отстранување на лесни до средни брусни траги и други површински несовршености само со еден лесен чекор. Покрај првата значителна особина на овој производ (cut),  на површината ќе бидe нанесен значителен сјај и заштита! Menzerna 3 во 1, содржи абразиви за чистење што финишираат без замагленост (hazing), а притоа нанесувајќи природен карнауба восок, кој ја остава третираната површина мазна, сјајна и заштитена со месеци.

3 во 1 се нанесува најдобро кога се применува ротациона или "dual action" машина за полирање.  Долгото време за работа (buffing циклусот) кое го овозможува оваа паста е голема предност како и лесното бришење на остатокот од пастата кој го прави Menzerna 3 во 1  идеален избор за сите кои се во потрага по "еден чекор" производ.  Благодарение на овие карактеристики и својата леснотија на примена и заштеда на време, овој производ е вистинска иновација и белег за професионалците и самостојните ентузијасти за полирање кој им овозможува да се задржи пониската цена на услугата и притоа заштеда за клиентот.
    "Mike Phillips наведува дека оваа паста има моќ на PF2500!  Совршено работи како еден чекор за полесни бои или потемни бои кои имаат само умерени дефекти. Таа, исто така  работи добро како втор чекор на црно темни повеке оштетени бои после поагресивна мешавина (compound) , кој јас често ја користам FG400! "

Спроведување и комбинирање на сунгерите за полирање P150 H, M и S при работа со оваа паста, ке доведе до бараниот резултат!

Пакување:  1 литар


                                                          
Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 7442
  • Код: 3in1 (Cut,Gloss&Wax)
  • Достапност: На залиха
  • 2,090 MKD
  • Без данок: 1,771 MKD