Control Cleaner

Control Cleaner

Control Cleaner (inspection spray)

    Menzerna control cleaner е хемиско средство за чистење на водена база наменето за олеснување на објективната проценка на квалитетот на полираната површина после машинско полирање. Брзо, безбедно и ефикасно ги отстранува сите траги остатоци од полирањето притоа обезмастувајќи ја површината  без никакво додавање на сјај ( CC не содржи силикон или или било каков полимер за зголемување на сјајот, ова не е брз (detailer spray) детајлинг спреј).
CC овозможува да ја проверите полираната површина правилно , за да се утврди дали корекцијата е на посакуваното ниво или дали е потребно дополнителна работа пред нанесување на глазура, силант, восок или керамичка заштита.

Мenzerna CC, не се користи после нанесување на восок, глазура или силант, поради силното дејство ќе ги отклони сите додатоци (fillers) како и подобрувачи на сјајот на површината кои се добиени од истите прозиводи! 

CC се користи во боди шоповите и фарбарите, не е запалив што притоа овозможува користење во комората за фарбање, не содржи силикон или било какви додатоци.

Пакување 500 мл.Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 6187
  • Производител: MENZERNA
  • Код: Control Cleaner
  • Достапност: На залиха
  • 790 MKD
  • Без данок: 669 MKD