HCC 400 (250ml)

HCC 400 (250ml)

Heavy Cut Compound 400    Fast Gloss FG400)  250ml.


Heavy Cut Compound 400 предходно како Fast Gloss FG 400, соединение со високи перформанси е водечкo решение за П.Е.Б. индустријата , деталинг и индустриско полирање со способноста да елиминира брусни траги 1200,  а воедно да остави високо сјаен финиш во еден чекор, Heavy Cut Compound 400 постави нов стандард за ефикасност, перформанси и заштеда на труд.

Авто-лакерите и деталинг сега може да користат еден производ за брзо елиминирање на брусните траги со ротациона или DA машини со волна или бел тврд сунгер. Брусната прашина е значително намалена и одстранувањето е буквално непотребно.  Доколку е потребно на темни бои за критично полирање и финиш со висок сјај се препорачува користење на FF 3000 или SF 4000 во крајна фаза за целосно и потполно елиминирање на траги или холограми.  Доколку се користи кај пловните објекти,  ќе елиминира истотака и оксидација и ке ја подготви површината за нанесување на заштита / восок.

Heavy Cut Compound 400 е новиот предводник на производите од палетата Menzerna и иднината во технологијата на полирање која можете да го користите денес!

HCC 400  е една од најдобрите пасти за дрвната индустрија, која се користи како " еден чекор полиш"


Пакување:  250 млНапишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 6813
  • Производител: MENZERNA
  • Код: HCC 400 (250ml)
  • Достапност: На залиха
  • 799 MKD
  • Без данок: 677 MKD