Medium Polish 2500

Medium Polish 2500

Medium Polish Cut,  MPC 2500 (PO203)

Menzerna Medium Polish Cut, MPC 2500 е соединение кое има високо ниво на сечење, а сепак и високо ниво на сјај. 
Оваа нова формулација е креирана да отстрани брусни траги до 2500 со користење на тврд или среден сунгер, идеален чекор после FG 400!  или како "еден чекор" полирање кај светли до средно светли лакови. Оваа паста е иницијално развиена за да отстрани дефекти при лакирање кај керамички лакови како кај Maybach или Rolls Royce Phantom, каде подоцна е проширена употребата за редовни лакови и особено ефикасна за потврди лакови како кај BMW, Audi, VAG ...

MPC 2500 има способност да одстрани гребатини, холограми и лесна оксидација. Овој производ е без силикон, восок или филери, кој притоа не дозволува да ги пополни или сокрие привремено гребатините од површината, туку да се ослободи од нив! Со овој производ професионалците ги добиваат високоте резултати.

Без разлика дали сте професионален детаилинг, авто-лакер или ентузијаст, MPC 2500 ви заштедува време и пари за креирање на огледало ефект!


Пакување:  1 литар                                                     Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 4082
  • Производител: MENZERNA
  • Код: Medium Polish 2500
  • Достапност: На залиха
  • 1,890 MKD
  • Без данок: 1,602 MKD