SHCC 300 (250ml)

SHCC 300 (250ml)

Super Heavy Cut Compound 300

Menzerna SHCC300  е последната технологија од menzerna, соединение наменето за длабоко сечење и брза корекција, нуди до 20% повеќе поправни способност од FG400!

Се одликува со исклучителен состав на рафиниран алуминиум оксид,  овој производ  е во состојба да отстрани тешки гребнатини и нерамнини дури и од најтврдите лакови,

како и со сите останати полир пасти од оваа програма,  300 е произведена со користење на уникатен облик на абразивни честички, кои не само што резултира со високо ниво на намалување на грабнатините од површината,  исто така со рапидно зголемување на нивото на сјај, што досега не беше пракса за овој тип на абразивна паста.   SHCC300 е толку ефикасена , брза и моќна паста, која во крајната фаза не остава замаглување ( hazing ) што придонесува дирекна премина на финиш паста на тврд лак како втор и последен чекор како на пример Final F 3000, Super F 4000 


Затоа, ние го препорачуваме овој производ за сите автомобили со поголем дефект на лакот, тврди лакови со гребнатини и прашинки. SHCC300 не е соединение за почетниците или ентузијасти во оваа област.  Ова агресивно сооединение ( aggressive compound)  треба да се користи само од страна на искусените професионалеци кој имаат долгогодишно искуство со полирање на различни системи на лакови и бои, во спротивно подобар избор ќе биде Menzerna Heavy Cut Compound 400 ( FG400) 


SHCC300 може да се примени со ротациона и (dual action) машина за полирање со волна L150 http://www.mafra.mk/lambL150 или сунгер P150H.  Ако сe работи за процес со влажно пескарење , се препорачува  користење SHCC300 со волна на ротациона машина како прв чекор, а потоа следен чекор со  Final F 3000 или SF4000 со сунгер на (dual action) машина како втор или последен чекор.  Комбинацијата  SHCC300 со 3in1 пастата како втор чекор, ја опфака целосната скала на абразивност и сјај кај полир пастите, 

Повеќе моќ на сечење - елиминира брусни траги од 1200 ронки со ултра брзина (поволно за лимаро-фарбарските работилници)

Брза реакција и подолго работно време

БЕЗ Силикон или додатоци -  безбеден за сите сервиси
Погоден за сите типови на лак!


Пакување: 250ml.                                                                   


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 6462
  • Производител: MENZERNA
  • Код: SHCC 300 (250ml)
  • Достапност: На залиха
  • 850 MKD
  • Без данок: 720 MKD