SF 3500 (250ml)

 SF 3500 (250ml)

Super Finish SF 3500 (PO106FA)  250ml,

Menzerna направи уште еден пресвртница со Super Finish 3500 (SF4000)! 

Ова соединение создава неспоредлив сјај кој брзо стана стандард во крајната фаза на полирање. Абразивниот прав е подеднакво ефикасен кај керамички или конвенционални лакови со што го подигна нивото на светлина во крајната фаза, ги отстранува сите несовршености и холограми од предходните соединенија, а притоа оставајки неверојатна сјајност.
SF 3500, одстранува брзо со минимално прашење и остава огледало ефект!

SF 3500 отстранува 2500 брусни траги, гребнатини и блага оксидација, може да се користи на сосема нови возила или постари или со обновена боја.
Menzerna секогаш ги подигнува стандардите во светот, бидејки нивните полир пасти се користат од страна на Mercedes Benz,  тие се секогаш во потрага по побрз начин да се добие совршен резулатат.  Засега, тие ја постигнаа нивната цел со SF 3500!

Пакување:  250ml.
                                                            

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 6064
  • Производител: MENZERNA
  • Код: SF3500 (250ml)
  • Достапност: На залиха
  • 890 MKD
  • Без данок: 754 MKD