Super Finish Plus 3800

Super Finish Plus 3800

Super Finish Plus 3800

Menzerna Super Finish Plus 3800, порано позната како микро полиш под бројот со ознака SF 4500!

Нејзината моќност може лесно да се справи со новите и потврди керамички лакови во автомобилската индустрија, која исто така работи исклучително добро на нормални лакови.
Оваа извонредна нано полир паста беше дизајнирана да ја доведе вашата боја до супер реален финиш, која истовремено дава ултра мазен финиш до микроскопско ниво.

Овој производ се користи како втор или трет чекор во процесот на полирање, после високо абразивните пасти за полирање (како SHC 300, HC400) ќе помогне во отстранување холограми и "магла" од работната површина , лесни остатоци и несовршености од претходните пасти. Безбедна за употреба на сосема нова OEM боја.

Овој процес на полирање или "jeweling"  ќе обезбеди голема оптичкa јасност и најдлабока рефлексија, посебно на црна боја. Најдобри финиш резултати се постигнуваат во комбинација со мек сунгер за завршна фаза P150S ,  притоа обезбедувајќи површина спремна за заштита со вашиот омилени восок или силант Power lock , глазура или "coating" Gyone Mohs , Can Coat & Wet Coat...

Cut: 2 (Max: 10.0)
Gloss: 10.0+ (Max:10.0)

Пакување : 1 литар


Professional Detailer Reviews (коментар)
"I will never finish another black car without using this stuff! Simply put, it's super easy to work with, easy on, easy off.
Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 5694
  • Производител: MENZERNA
  • Код: Super Finish Plus 3800
  • Достапност: На залиха
  • 2,390 MKD
  • Без данок: 2,025 MKD