FF 3000 (250ml)

 FF 3000 (250ml)

Final Finish FF3000 (PO85U) 250 ml.


Final Finish 3000 е стандард во индустријата на професионалните авто-лакерски и детилинг работилници.
FF3000 е перфектно соединение за постигнување на висок сјај (Power Gloss) за процес од  два-чекора.

Оваа паста содржи високо концентрирани и квалитетни алуминиум оксид абразиви (diminishing),  кој комплетно ги елиминира сите остатоци од предхоните соединенија, притоа оставајки прекрасен високо сјаен завршеток. При високи пеформанси, фино мелените абразиви не дозволуваат прашење и овозможуваат да ја завршите работата побрзо без каков било компромис, намалување на времето и зголемување на ефикасноста во секој сегмент.
FF3000 е чист полир без глазура, филерс (пополнувач) или силикон. Формула на база на вода која не содржи растворувач и е безбедна за свежи ОЕМ или ново репарирани лакови.
Истотака, ова соединение наречено “конешна завршница”, е идеален (еден-чекор) полир за нови возила кои имаат минимални гребатини.
Подарете му на вашето возило висок сјај и абсолутна нежност!

Пакување: 250ml.

    Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 5255
  • Производител: MENZERNA
  • Код: FF3000 (250ml)
  • Достапност: На залиха
  • 699 MKD
  • Без данок: 592 MKD