Rimuovi Graffi Special Kit

Rimuovi Graffi Special Kit

Rimuovi Graffi Special Kit - отстранувач на гребатини

Благодарение на нејзината концентрирана со микро -честички  формула, МА- FRA " Rimuovi Graffi " елиминира површински гребнатини и омекнува подлабоки гребнатини од сите лакирани автомобилски површини.

 УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА :

1 . Измијте и исушете ја каросерија или делот кој ќе биде третиран.
2 . Извадете го капачето и притиснете ја тубата нежно,  нанесете мала количина од производот.
3 . Применувајте ја приложената четка во пакувањето со кружни движења и умерен притисок.
4 . Отстранете го производот со посебна микрофибер крпа.
5 . Повторете ја операцијата според упатството .

ВАЖНО: По секоја употреба, одвртете го специјалениот сунѓер апликатор. Исплакнете го со вода и сапун и завртка назад на својата позиција. Исто така се мијат полирање рампа темелно со сапун и вода да се отстрани било остаток производ.

Содржи: 1 туба Rimuovi Graffi 100 ml и 1 полиш сунѓер


                                                            


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 5749
  • Производител: MA-FRA
  • Код: Rimuovi Graffi Special Kit
  • Достапност: На залиха
  • 349 MKD
  • Без данок: 296 MKD