Sidero

Sidero

Sidero  (Iron Remover + Anti-Lime Action)

Sidero  е средство наменето за хемиска деконтаминација со нежен мирис кој дозволува да се работи и во внатрешен затворен простор. 
Темелно чистење и деконтаминација на каросеријата и алуминиумски фелни никогаш не било толку едноставно и брзо, благодарение на балансиранот производ Sidero со pH вредност (5.5).

Покрај деконтаминација, Sidero темелно чисти бигор и рга од површината! Овој прозивод дава изворедна лубрикација и дозволува да се користи како шампон за темелно да се исчисти површината.

Препораки за користење:  Спреј Sidero на студената површина. Почекајте 5-10 минути и исплакнете со вода. Доколку е потребно може да се направи раствор до 1:4 во сооднос со вода или да се користи според потреба и чист.

Пакување:  500мл.
Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 3053
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Sidero
  • Достапност: На залиха
  • 690 MKD
  • Без данок: 585 MKD