2in1 Power Protect

2in1 Power Protect
2in1 Power Protect PPUltra (Sealant) -  Финиш + Заштита без силикон


2in1 PP Ultra е сосема нов производ од програмата на Menzerna, лесно полира и заштитува (seals) во еден чекор.
Високо квалитетните полир минерали ја оставаат површината со одлична светлина и сјај, кој во исто време создава заштитна фолија (sealant),
висока заштита со извонредни лизгачки својства и одличена заштита од контаминација.
PP Ultra e 100% без силикон, одличен избор за финиш и заштита на бојата во една фаза.
Тој е дизајниран да се користи со рака или со машина за најдобри резултати, а другата особина е безбедноста за
гума или пластика така што нема да завршите со несакани бели остатоци.
Има доволно способност за да отстрани лесни гребнатини и холограми и да ја зголеми длабочината и сјајот на бојата.

Главна карактеристика:  отстранува гребнатини и заштитува во еден чекор!    
Cut  2  / Gloss 10

Пакување:  250 мл.


                   


                                                       
       


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 7593
  • Производител: MENZERNA
  • Код: Power Protect PPUltra
  • Достапност: На залиха
  • 750 MKD
  • Без данок: 636 MKD