Venere

Venere

Venere - Glaze Sealant / Primer


Venere е прозивод кој се користи во крајната фаза на полирање, пред да се нанесе саканиот тип на заштита. Овој прозивод се препорачива да користи по следниот редослед: Venere - Perfecta - Cupido, каде овозможува максимална заштита.

Venere, значително ќе го зголеми сјајот, достигнувајќи огледало ефект и максимално истакнување на перлата. Оваа паста може да се користи рачно или машински со мек сунгер како прајмер пред аплицирање на керамичка заштита.


Пакување 250мл.Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

  • Прегледи: 4314
  • Производител: Labocosmetica
  • Код: Venere
  • Достапност: На залиха
  • 790 MKD
  • Без данок: 669 MKD